Calculator Gaming Samurai Rise - Ryzen 5 5500, 16gb Ddr4, Ssd 512gb, GTX 1080gb, Tower
| Informatii | |
| Descriere | Calculatorul Gaming Samurai Rise reprezinta o solutie de incredere pentru jucatorii care cauta performante solide si o experienta de utilizare consistenta in jocurile moderne. Procesorul AMD Ryzen 5 5500 ofera o eficienta de calcul remarcabila asigurand o baza tehnica stabila pentru multitasking si sesiuni lungi de gaming fara intreruperi. Memoria de 16gb DDR4 completeaza perfect arhitectura sistemului facilitand o rulare fluida a aplicatiilor si un timp de raspuns rapid. Placa grafica NVIDIA GeForce GTX 1080 ramane o componenta legendara apreciata pentru capacitatea sa de a sustine detalii grafice inalte si un numar constant de cadre pe secunda in titlurile competitive. Stocarea este gestionata de un SSD de 512gb care asigura accesul instantaneu la date si o pornire rapida a sistemului de operare. Gazduit intr-o carcasa de tip Tower acest sistem beneficiaza de o ventilatie optima si ofera suficient spatiu pentru eventuale upgrade-uri viitoare fiind ideal pentru cei care isi doresc un echipament robust capabil sa livreze performante grafice de calitate intr-un pachet vizual atractiv. |
| Procesor | |
| Producator CPU | AMD |
| Tip CPU | Ryzen 5 |
| Model CPU | 5500 |
| Frecventa CPU | 3.60 |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 4.20 |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 6 (12 thread-uri) |
| Cache CPU | 18MB |
| Socket CPU | AM4 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| FSB (Bus Speed) | 8 GT/s |
| Placa de Baza | |
| Chipset | AMD PRO565 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 16 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 64 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2133/2400 MHz |
| Numar Slot-uri | 2 (DIMM) |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 512GB |
| Interfata SSD | NVMe |
| Sursa | |
| Putere | 600 W (reali) |
| Conector la Placa de Baza | 24 pini |
| Dimensiuni Sursa | standard ATX |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | Nvidia GTX 1080 |
| Memorie Video | 8 GB GDDR5 |
| Multimedia | |
| Unitate Optica | nu |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 1 |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.0 | 3 |
| PCI-express x1 | 1 |
| Retea (RJ45) | da - gigabit |
| DVI | 1 |
| Audio Port | da |
| DisplayPort | 2 |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 215 x 410 x 450 mm (W x D x H) |
| Greutate | 10 kg |
| Tip Carcasa | tower |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.













