Calculator HP Prodesk 400 G7 I5-10400F, 16gb Ddr4, Ssd 512gb, Quadro K420 2Gb Ddr3, Sff
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Sistemul profesional HP ProDesk 400 G7 reprezinta o solutie desktop moderna si compacta, proiectata pentru a raspunde cerintelor de productivitate ale mediilor de afaceri dinamice. Echipat cu procesoare Intel Core din generatia a zecea, acest model ofera o crestere remarcabila a eficientei si performantei in multitasking, fiind capabil sa gestioneze sarcini de birou complexe cu un consum redus de energie. Arhitectura sa permite configuratii flexibile cu memorie RAM DDR4 si unitati de stocare SSD PCIe NVMe ultra-rapide, asigurand un raspuns instantaneu al sistemului si timpi minimi de incarcare a aplicatiilor. Designul sasiului, disponibil in variantele Microtower si Small Form Factor, pune accent pe durabilitate si accesibilitate, facilitand upgrade-urile hardware viitoare. Securitatea este o prioritate, sistemul integrand tehnologii precum HP BIOSphere Gen6 si HP Sure Sense pentru protectie proactiva impotriva amenintarilor malware. Cu o conectivitate extinsa ce include porturi USB de mare viteza si iesiri video digitale, HP ProDesk 400 G7 ramane un instrument de lucru fiabil, estetic si extrem de eficient pentru orice infrastructura IT contemporana. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | CORE i5 |
| Model CPU | 10400F |
| Frecventa CPU | 2.90 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 4.30 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 6 cores 12 threads |
| Cache CPU | 12 MB |
| Socket CPU | FCLGA1200 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| Arhitectura | 64-bit |
| Placa de Baza | |
| Chipset | Intel® Q470 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 16 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 64 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2400 / 2666 Mhz |
| Numar Slot-uri | 2 DIMM |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Interfata SSD | SATA-3 |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | Nvidia Quadro K420 |
| Memorie Video | 2GB DDR3 |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 1 |
| USB 2.0 | 2+2 |
| USB 3.0 | 2+2 |
| PCI-express x1 | 1 |
| Retea (RJ45) | da - Gigabit |
| Audio Port | fata - headphone comun cu microfon / spate - line out (jack 3.5 mm) |
| PS2 | nu |
| DisplayPort | 1 |
| HDMI | 1 |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 27 x 9.5 x 30.3 cm (W x D x H) |
| Greutate | 3.90 Kg |
| Tip Carcasa | SFF (Small Form Factor) |
| Stare Produs | refurbished, grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.













