Mini Pc LENOVO Thinkcentre M710q/M910q I3-7100t, 8gb Ddr4, Ssd 256, Usff, Windows 10 Pro
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Sistemele ultra-compacte Lenovo ThinkCentre M710q si M910q fac parte din seria Tiny, fiind proiectate pentru a oferi performanta de desktop intr-un sasiu de doar un litru volum. Ambele modele suporta procesoare Intel Core din generatiile a sasea si a saptea, insa M910q se distinge prin suportul pentru tehnologia Intel vPro si optiuni de stocare mai avansate. Aceste mini PC-uri permit instalarea de unitati SSD PCIe NVMe si memorie RAM DDR4 de pana la 32GB, asigurand o viteza de lucru remarcabila in ciuda dimensiunilor reduse. Conectivitatea este surprinzatoare pentru acest format, oferind multiple porturi USB 3.1, DisplayPort si posibilitatea de a adauga un port optional pentru adaptabilitate maxima. Fiind certificate MIL-SPEC, aceste sisteme sunt extrem de rezistente si pot fi montate discret in spatele unui monitor sau sub birou. Sunt solutii ideale pentru spatiile de lucru moderne, centre de apel sau receptii unde economia de spatiu este vitala fara a compromite securitatea sau puterea de calcul necesara sarcinilor complexe. |
| Procesor | |
| Producator CPU | INTEL |
| Tip CPU | CORE i3 |
| Model CPU | 7100T |
| Frecventa CPU | 3.40 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 2 |
| Cache CPU | 3 MB Intel® Smart Cache |
| Socket CPU | FCLGA1151 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| Arhitectura | 64-bit |
| Caracteristici | Intel® Turbo Boost Technology, Intel® Virtualization Technology (VT-x), Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d), Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) |
| FSB (Bus Speed) | 8 GT/s |
| Punctaj Passmark | 3630 |
| Placa de Baza | |
| Chipset | Intel B250 Chipset |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 8 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 32 GB |
| Frecventa Memorie RAM | DDR4-2133/2400 |
| Numar Slot-uri | 2 - SO-DIMM |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 240 GB |
| Interfata SSD | SATA 6.0Gb/s |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | integrata - Intel® HD Graphics 630 |
| Memorie Video | shared |
| Multimedia | |
| Microfon | 1 |
| Porturi / Conexiuni | |
| USB 3.0 | 2+4 |
| Retea (RJ45) | da - Gigabit |
| Audio Port | 1 |
| DisplayPort | 2 |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 162*610*428 mm (D x H x W) |
| Greutate | 1.3 kg |
| Culoare | negru |
| Tip Carcasa | USFF (Ultra Small Form Factor) |
| Stare Produs | refurbished - grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.
