Mini Pc DELL Optiplex 3050 I5-7500t, 8gb Ddr4, Ssd 256, Microdesktop, Windows 10 Pro
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Calculatorul second hand Dell OptiPlex 3050 Micro reprezinta o solutie ultra-compacta si eficienta, ideala pentru optimizarea spatiului de lucru in birouri, scoli sau locuinte. Echipat cu procesoare Intel Core din generatia a saptea, acest mini PC livreaza o performanta stabila si rapida in activitatile zilnice de tip office, navigare web si redare multimedia. Sasiul de dimensiuni reduse permite montarea discreta in spatele unui monitor compatibil sau sub birou, fara a sacrifica optiunile esentiale de conectivitate. Sistemul dispune de porturi USB 3.1, iesiri video HDMI si DisplayPort, oferind o flexibilitate excelenta pentru atasarea perifericelor si a ecranilor multiple. Fiabilitatea recunoscuta a gamei Dell OptiPlex, consumul redus de energie si functionarea silentioasa fac din acest model o alegere excelenta pentru utilizatorii care au nevoie de productivitate maxima intr-un format cat mai minimalist. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | Core i5 |
| Model CPU | 7500T |
| Frecventa CPU | 2.70 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 3.30 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 4 (4 threads) |
| Cache CPU | 6 MB |
| Socket CPU | FCLGA1151 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| Caracteristici | Intel® Turbo Boost Technology/Intel® Hyper-Threading Technology/Intel® Virtualization Technology (VT-x)/Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) |
| FSB (Bus Speed) | 8 GT/s |
| Placa de Baza | |
| Chipset | Intel B250 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 8 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 32 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2133 / 2400 MHz |
| Numar Slot-uri | 2 (SO-DIMM) |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 240 GB |
| Interfata SSD | SATA 6.0 Gbps / M.2 Nvme |
| Sursa | |
| Putere | alimentator extern |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | integrata |
| Memorie Video | shared |
| Porturi / Conexiuni | |
| USB 3.0 | 2+2 |
| Retea (RJ45) | da - Gigabit |
| Audio Port | da |
| VGA | 1 |
| DisplayPort | 1 |
| HDMI | 1 |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 18.28 x 17.78 x 3.55 cm (W x D x H) |
| Greutate | 1.18 kg |
| Tip Carcasa | Micro Desktop |
| Stare Produs | refurbished, grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.











-600x600.jpg)
-150x150.jpg)
-150x150.jpg)