Server DELL Poweredge R730xd 2x 12 Core E5-2690 V3, 64gb Ddr4, 2x Sas 4Tb, Raid H730 Mini
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Un server rack 2U cu două socketuri, foarte versatil, cu performanțe impresionante ale procesorului, capacitate mare de memorie si de stocare cu opțiuni de I/O extinse. PowerEdge R730XD excelează la o gamă largă de sarcini de lucru solicitante pentru întreprinderi mijlocii și mari, cum ar fi data warehouses, comerț electronic, infrastructura desktopurilor virtuale (VDI), baze de date și calcul de înaltă performanță, ca nod de date. Atunci când este configurat cu unități de 3,5", modelul R730XD oferă până la 64 TB de spațiu de stocare cu acces rapid de stocare pentru baze de date, aplicații de business intelligence și HPC. Oferiți performanțe de vârf la o varietate de sarcini de lucru cu familia de produse cu procesor Intel® Xeon® E5-2600 v3 si v4, si memorie DDR4 de ultimă generație. Îmbunătățiți accesul la date pentru aplicații cu până la 16 unități SAS de 12 Gbps și RAID dual de înaltă performanță. Descoperiți o mai mare versatilitate cu 24 DIMM-uri de memorie DDR4 de mare capacitate și consum redus de energie, șaptesloturi de expansiune PCI Express® (PCIe) 3.0 și sloturi de expansiune locală extrem de scalabilă. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | Xeon |
| Model CPU | E5-2690 V3 |
| Frecventa CPU | 2.60 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 3.50 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 12 (24 threads) |
| Cache CPU | 30 MB |
| Socket CPU | FCLGA2011 |
| Tehnologie CPU | 22 nm |
| Arhitectura | 64-bit |
| Caracteristici | Intel® Turbo Boost Technology, Intel® Hyper-Threading Technology, Intel® 64, Enhanced Intel SpeedStep® Technology, Intel® Demand Based Switching, Thermal Monitoring Technologies |
| Placa de Baza | |
| Chipset | Intel C610 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 64 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 ECC SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 768 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2133-MHz |
| Numar Slot-uri | 24 (DIMM) |
| HDD | |
| Capacitate HDD | 2x 4 TB SAS 12GB 3.5" |
| Interfata HDD | SATA |
| Sursa | |
| Dimensiuni Sursa | atipica |
| Porturi / Conexiuni | |
| Retea (RJ45) | 2x Gigabit |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 44.40 x 68.40 x 8.73 cm (W x D x H) |
| Greutate | 30.04 kg |
| Tip Carcasa | 2U |
| Stare Produs | refurbished - grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.


