Workstation Lenovo ThinkStation P330 - i7-8700, 16gb Ddr4, Ssd 256gb Nvme, SFF
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Lenovo ThinkStation P330 este o statie de lucru performanta ce imbina eficienta moderna cu un design compact si versatil. Echipata cu procesoare Intel Core din generatiile opta sau noua ori Intel Xeon din seria E, aceasta ofera o putere de calcul remarcabila pentru sarcini diverse. Arhitectura sistemului suporta pana la 64GB de memorie RAM DDR4, asigurand o fluiditate excelenta in multitasking si in rularea aplicatiilor profesionale exigente. Pe partea grafica, integrarea placilor video NVIDIA Quadro permite gestionarea proiectelor de design 2D si 3D cu o precizie ridicata, fiind un sistem certificat ISV pentru compatibilitate software optima. Flexibilitatea stocarii este garantata de suportul pentru unitati M.2 PCIe NVMe, care accelereaza semnificativ timpul de raspuns al sistemului. Sasiul ergonomic faciliteaza intretinerea si upgrade-ul componentelor fara efort, in timp ce sistemul de racire avansat mentine stabilitatea operationala chiar si sub sarcina maxima prelungita. Reprezinta alegerea ideala pentru profesionistii ce cauta fiabilitate si securitate intr-un format adaptabil. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | Core i7 |
| Model CPU | 8700 |
| Frecventa CPU | 3.20 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 4.60 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 6 (12 threads) |
| Cache CPU | 12 MB |
| Socket CPU | FCLGA1151 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| Arhitectura | 64-bit |
| Placa de Baza | |
| Chipset | Intel C246 Chipset |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 16 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Frecventa Memorie RAM | 2133 MHz |
| Numar Slot-uri | 4 (DIMM) |
| HDD | |
| Interfata HDD | M.2 NVMe |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 256 GB |
| Sursa | |
| Putere | 250W / 400W (reali) |
| Dimensiuni Sursa | atipica |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | Integrat in procesor |
| Memorie Video | shared |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | da |
| RS-232 (serial) | da |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.0 | 4+2 |
| PCI-express x1 | da |
| Retea (RJ45) | da - Gigabit |
| Audio Port | da |
| VGA | 1 |
| DisplayPort | 2 |
| USB-C | da |
| Alte Caracteristici | |
| Greutate | 8.6 kg |
| Tip Carcasa | SFF |
| Stare Produs | refurbished - grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.


