Calculator DELL Alienware R7 I7-8700K, 8Gb Ddr4, Ssd 256, Twr
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Sistemul desktop Dell Alienware Aurora R7 este o statie de calcul de inalta performanta conceputa special pentru gaming intensiv si aplicatii multimedia solicitante. Echipat cu chipset-ul Intel Z370, acest model suporta procesoare Intel Core din generatia a opta, oferind o putere de procesare remarcabila prin cele sase nuclee disponibile pe variantele de top. Arhitectura sa interna este optimizata pentru viteza, permitand utilizarea memoriei RAM DDR4 si a stocarii hibride prin sloturi M.2 PCIe NVMe si bay-uri pentru HDD-uri de mare capacitate. Punctul forte al modelului R7 este capacitatea grafica, fiind pregatit sa gazduiasca placi video de ultima generatie din seriile NVIDIA GeForce GTX sau RTX, asigurand experiente fluide in realitate virtuala si rezolutii 4K. Sasiul futurist beneficiaza de un design inovator cu acces fara unelte si un brat mobil pentru sursa de alimentare, facilitand upgrade-urile hardware. Racirea avansata si iluminarea personalizabila AlienFX completeaza acest echipament robust, ideal pentru entuziastii care cauta o platforma de gaming stabila, puternica si usor de personalizat. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | Core i7 |
| Model CPU | 8700K |
| Frecventa CPU | 3.70 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 4.70 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 6 |
| Socket CPU | FCLGA1151 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 8 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 64 GB |
| Numar Slot-uri | 4 |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 512 |
| Interfata SSD | M.2 NVMe |
| Sursa | |
| Putere | 850W |
| Conector la Placa de Baza | 24 pini |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | Intel UHD Graphics 630 |
| Memorie Video | shared |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 2 |
| USB 2.0 | 6 |
| USB 3.0 | 4+3 |
| Retea (RJ45) | da |
| Audio Port | 8+2 |
| USB-C | 2 |
| Alte Caracteristici | |
| Tip Carcasa | tower |
| Stare Produs | refurbished, grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.














