Calculator DELL Optiplex 3050 I5-6500, 8gb Ddr4, Ssd 240, Twr
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Sistemul desktop refurbished DELL Optiplex 3050 este un computer de clasa business eficient si compact, conceput pentru a livra o performanta solida in activitatile de birou de zi cu zi. Echipat cu procesoare Intel Core din a sasea sau a saptea generatie, acest model asigura un echilibru excelent intre puterea de procesare si consumul redus de energie. Arhitectura sa interna suporta memorie RAM de tip DDR4 si optiuni de stocare rapida pe SSD, garantand timpi de incarcare redusi pentru aplicatiile profesionale. Optiplex 3050 ofera o selectie versatila de porturi, incluzand USB 3.1, HDMI si DisplayPort, facilitand conectarea perifericelor moderne si a configuratiilor cu mai multe monitoare. Sasiul este proiectat pentru a fi usor de intretinut, permitand accesul la componente fara necesitatea unor unelte speciale. Este o alegere ideala pentru companiile care cauta un dispozitiv fiabil, securizat si silentios, capabil sa se integreze perfect in orice spatiu de lucru datorita formatelor sale flexibile, precum Tower sau Small Form Factor. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | Core i5 |
| Model CPU | 6500 |
| Frecventa CPU | 3.20 GHz - 3.60 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 4 |
| Cache CPU | 6 MB |
| Socket CPU | FCLGA1151 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| Caracteristici | Intel® Hyper-Threading Technology, Intel® Virtualization Technology (VT-x) / Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) / Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) |
| FSB (Bus Speed) | 8 GT/s |
| Placa de Baza | |
| Chipset | Intel Q270 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 8GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 32 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2133 - 2400 MHz |
| Numar Slot-uri | 2 (DIMM) |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 240GB |
| Interfata SSD | SATA 6Gb/s |
| Sursa | |
| Putere | 240 W (reali) |
| Conector la Placa de Baza | 8 pini |
| Dimensiuni Sursa | atipica |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | integrata |
| Memorie Video | shared |
| Multimedia | |
| Unitate Optica | DVD-ROM - slim |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 2 |
| USB 2.0 | 2 + 2 |
| USB 3.0 | 2 + 4 |
| PCI-express x1 | 2 |
| Retea (RJ45) | da |
| Audio Port | 1 + 1 (comun cu microfonul - 3.5mm) |
| DisplayPort | da x2 |
| HDMI | da |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 35 x 15.4 x 27.4 cm |
| Greutate | 7.93 kg |
| Tip Carcasa | micro-tower |
| Stare Produs | refurbished - grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.













