Mini Pc DELL Optiplex 3080 I5-10500T, 16Gb Ddr4, Ssd 256, Microdesktop, Windows 11 Pro
| Informatii | |
| Descriere | Sistemul profesional Dell OptiPlex 3080 reprezinta o solutie desktop eficienta si accesibila, conceputa pentru a oferi performante stabile in mediile de afaceri si educationale. Echipat cu procesoare Intel Core din generatia a zecea, acest model aduce un plus de putere si eficienta, fiind capabil sa gestioneze fara efort sarcinile zilnice de birou si multitasking-ul esential. Arhitectura sa suporta memorie RAM DDR4 si optiuni de stocare rapida pe SSD-uri PCIe NVMe, asigurand o pornire rapida a sistemului si un raspuns prompt al aplicatiilor. Disponibil in formatele Small Form Factor si Micro, OptiPlex 3080 se remarca prin designul sau compact care economiseste spatiu, fara a compromite optiunile de conectivitate, oferind porturi USB 3.2, DisplayPort si HDMI. Securitatea este garantata de modulul TPM 2.0 si de solutiile software Dell, protejand datele critice impotriva accesului neautorizat. Este un echipament fiabil, usor de gestionat si sustenabil, ideal pentru organizatiile care cauta un echilibru optim intre costuri si performanta, beneficiind de calitatea si suportul recunoscut al gamei profesionale Dell. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | Core i5 |
| Model CPU | 10500T |
| Frecventa CPU | 2.30 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 3.80 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 6 (12 threads) |
| Cache CPU | 12 MB |
| Socket CPU | FCLGA1200 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| FSB (Bus Speed) | 8 GT/s |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 16 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 64 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2400 MHz |
| Numar Slot-uri | 2 (SO-DIMM) |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 256 GB |
| Interfata SSD | M.2 NVMe |
| Sursa | |
| Putere | alimentator extern |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | integrata |
| Memorie Video | shared |
| Porturi / Conexiuni | |
| USB 3.0 | 2+2 |
| Retea (RJ45) | da - Gigabit |
| Audio Port | da |
| DisplayPort | 1 |
| HDMI | 1 |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 18.20 x 17.85 x 3.60 cm (W x D x H) |
| Greutate | 1.18 kg |
| Tip Carcasa | Micro Desktop |
| Stare Produs | refurbished, grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.











-600x600.jpg)
-150x150.jpg)
-150x150.jpg)
-150x150.jpg)