Calculator LENOVO Thinkcentre M910T I7-7700, 8Gb Ddr4, Ssd 256 Twr
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Sistemul desktop Lenovo ThinkCentre M910t reprezinta o solutie de calcul de varf din gama enterprise, fiind proiectat pentru a oferi performanta si securitate superioara intr-un format de tip tower extensibil. Bazat pe chipset-ul Intel Q270, acesta suporta procesoare Intel Core din generatiile a sasea si a saptea, oferind o putere de procesare remarcabila pentru multitasking complex si sarcini de calcul intensive. Un avantaj major al acestui model este capacitatea de stocare si memorie, permitand instalarea de unitati SSD PCIe NVMe ultra-rapide si pana la 64GB de memorie RAM DDR4. Carcasa este gandita pentru acces facil fara unelte, facilitand upgrade-urile hardware si mentenanta periodica. Pe partea de conectivitate, M910t exceleaza prin numeroase porturi USB 3.1 si iesiri video multiple, permitand configuratii cu mai multe monitoare pentru productivitate sporita. Este un echipament robust, certificat MIL-SPEC, ideal pentru mediile profesionale care necesita un partener tehnologic durabil, capabil sa gestioneze volume mari de date in siguranta. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | Core i7 |
| Model CPU | 7700 |
| Frecventa CPU | 3.60 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 4.20 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 4 Cores 8 Threads |
| Cache CPU | 8 MB |
| Socket CPU | LGA1151 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| FSB (Bus Speed) | 8 GT/s |
| Placa de Baza | |
| Chipset | Intel Q270 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 8 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 64 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2400 Mhz |
| Numar Slot-uri | 4 (DIMM) |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 256 GB |
| Interfata SSD | M.2 NVMe |
| Sursa | |
| Putere | 180W (reali) |
| Conector la Placa de Baza | 10 pin |
| Dimensiuni Sursa | atipica |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | integrata |
| Memorie Video | shared |
| Multimedia | |
| Microfon | 1 |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 1 |
| RS-232 (serial) | da |
| USB 3.0 | 4+4 |
| PCI-express x1 | 1 |
| Retea (RJ45) | da, Gigabit |
| Audio Port | 1 |
| VGA | da |
| DisplayPort | da |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 165mm X 321.35mm X 410.25mm |
| Greutate | 7 kg |
| Tip Carcasa | MiniTower |
| Stare Produs | refurbished - grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.











