Calculator HP ProDesk 600 G5 I5-8500, 8gb Ddr4, Ssd 128, Twr, Windows 10 Pro
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Calculatorul profesional HP ProDesk 600 G5 reprezinta o solutie de calcul moderna si puternica, fiind echipat cu tehnologii de ultima ora pentru a sustine productivitatea in mediile de afaceri solicitante. Bazat pe chipset-ul Intel Q370, acest model suporta procesoare Intel Core din generatia a noua, oferind o crestere semnificativa a performantei si a numarului de nuclee fata de iteratiile anterioare. Sistemul este optimizat pentru viteza, permitand instalarea memoriei RAM DDR4 de pana la 128GB si utilizarea unitatilor de stocare SSD PCIe NVMe pentru un transfer de date ultra-rapid. Sasiul sau robust, disponibil in diverse formate, include optiuni avansate de securitate hardware, precum HP Sure Click si HP BIOSphere Gen5, protejand datele impotriva amenintarilor cibernetice. Conectivitatea este de top, beneficiind de porturi USB 3.1 Gen 2 si USB-C, alaturi de iesiri video DisplayPort ce suporta rezolutii inalte. Este un echipament versatil, silentios si extrem de fiabil, ideal pentru utilizatorii care necesita o platforma de calcul stabila, capabila sa gestioneze sarcini complexe si baze de date extinse. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | CORE i5 |
| Model CPU | 8500 |
| Frecventa CPU | 3.00 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 4.10 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 6 (6 threads) |
| Cache CPU | 9 MB |
| Socket CPU | FCLGA1151 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| Placa de Baza | |
| Chipset | Intel Q370 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 8 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4-2666 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 128 GB |
| Numar Slot-uri | 2 DIMM |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 128 |
| Interfata SSD | M.2 NVMe |
| Sursa | |
| Putere | 250 W |
| Dimensiuni Sursa | atipica |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 1 |
| USB 2.0 | 2 + 2 |
| USB 3.0 | 4 + 2 |
| PCI-express x1 | 2 |
| Retea (RJ45) | da |
| Audio Port | da |
| DisplayPort | 2 |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 169.93 x 274.06 x 337.82 mm (W x D x H) |
| Greutate | 7.14 kg |
| Tip Carcasa | tower |
| Stare Produs | refurbished, grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.













