Workstation DELL Precision T5810 Xeon 14 core E5-2680 V3, 32gb Ddr4, Ssd 256, QUADRO P400 2gb
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Dell Precision T5810 este o statie de lucru profesionala proiectata pentru a gestiona sarcini de calcul intensive cu o fiabilitate remarcabila. Echipata cu procesoare din gama Intel Xeon E5-1600 sau E5-2600 v3 si v4, aceasta ofera o putere de procesare adaptata fluxurilor de lucru complexe, precum proiectarea CAD, randarea 3D sau analiza de date. Arhitectura sa permite instalarea unei memorii RAM DDR4 ECC de pana la 256GB, asigurand stabilitatea sistemului prin corectarea erorilor de date in timp real. Flexibilitatea este un punct forte, suportand placi grafice dedicate din seriile NVIDIA Quadro sau AMD FirePro, esentiale pentru aplicatii profesionale certificate ISV. Designul sasiului este unul inteligent, permitand accesul rapid la componente fara unelte si o gestionare eficienta a fluxului de aer pentru racire optima. Sursa de alimentare cu eficienta ridicata garanteaza un consum energetic redus sub sarcina. T5810 ramane o solutie robusta si versatila pentru ingineri si creatori de continut care au nevoie de performanta constanta intr-un format tower clasic. |
| Procesor | |
| Producator CPU | INTEL |
| Tip CPU | XEON |
| Model CPU | E5-2680 v3 |
| Frecventa CPU | 2.5 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 3.30 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 12 |
| Cache CPU | 30 MB INTEL SMART CACHE |
| Socket CPU | FCLGA2011-3 |
| Tehnologie CPU | 22 nm |
| Arhitectura | 64-bit |
| Caracteristici | Intel® Turbo Boost Technology, Intel® Hyper-Threading Technology, Intel® Virtualization Technology (VT-x) , Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d), Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) |
| Punctaj Passmark | 7074 |
| Placa de Baza | |
| Chipset | Intel C612 chipset |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 16GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 128 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2133-MHz |
| Numar Slot-uri | 8 (DIMM) |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Interfata SSD | SATA 6.0-Gb/s |
| Sursa | |
| Putere | 685 / 425W (reali) |
| Conector la Placa de Baza | 24 pini |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | Quadro K620 |
| Memorie Video | 2GB GDDR5 |
| Multimedia | |
| Microfon | 1 |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 2 |
| RS-232 (serial) | da |
| USB 2.0 | 1+2 |
| PCI | 1 |
| PCI-express x1 | 1 |
| Retea (RJ45) | da - Gigabit |
| DVI | da |
| Audio Port | 1+2 |
| Mini DisplayPort | 3 |
| PS2 | da |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 17.26 x 47.10 x 41.69 cm (W x D x H) |
| Greutate | 13.50 kg |
| Tip Carcasa | tower |
| Stare Produs | refurbished - grad A- |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.















