Calculator DELL OptiPlex 7070 - i5-9600K, 8Gb Ddr4, Ssd 256Gb, SFF, Windows 10 Pro
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Calculatorul profesional DELL Optiplex 7070 reprezinta varful de gama al seriei comerciale Dell, fiind un sistem desktop premium proiectat pentru performanta maxima si scalabilitate in mediul enterprise. Echipat cu procesoare Intel Core din generatia a noua, acest model ofera o putere de procesare remarcabila, suportand configuratii cu pana la opt nuclee pentru sarcini de calcul intensive. Arhitectura sa avansata permite instalarea a pana la 64GB de memorie RAM DDR4 si utilizarea simultana a mai multor unitati de stocare, incluzand SSD-uri NVMe de mare viteza. Disponibil in formatele Tower, Small Form Factor si Micro, Optiplex 7070 se adapteaza perfect oricarui spatiu de lucru, oferind o gestionare termica eficienta si o functionare silentioasa. Pe partea de conectivitate, sistemul dispune de porturi USB-C, multiple iesiri DisplayPort si optiuni de retea stabile, facilitand configuratii complexe cu mai multe monitoare. Este un echipament extrem de fiabil si securizat, dotat cu tehnologia Dell SafeBIOS si module TPM 2.0, fiind alegerea ideala pentru utilizatorii care cauta durabilitate si putere intr-un pachet profesional rafinat. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | Core i5 |
| Model CPU | 9600K |
| Frecventa CPU | 3.70 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 4.60 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 6 (6 threads) |
| Cache CPU | 9 MB |
| Socket CPU | FCLGA1151 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| FSB (Bus Speed) | 8 GT/s |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 8 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 64 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2666 MHz |
| Numar Slot-uri | 4x DIMM |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 256 GB |
| Interfata SSD | SATA |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | integrata |
| Memorie Video | shared |
| Multimedia | |
| Unitate Optica | nu |
| Porturi / Conexiuni | |
| USB 3.0 | 1+4 |
| Retea (RJ45) | da - Gigabit |
| Audio Port | da |
| DisplayPort | 2 |
| Alte Caracteristici | |
| Tip Carcasa | small form factor (SFF) |
| Stare Produs | refurbished, grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.











