Calculator Gaming DELL Alienware Aurora R7 I7-8700K, 16Gb Ddr4, Ssd 512, GTX 2070 8GB DDR5, Twr
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Sistemul Alienware Aurora R7 reprezinta un varf de gama in universul gamingului fiind proiectat pentru a oferi o experienta imersiva prin intermediul unei arhitecturi termice avansate si a unei puteri de procesare remarcabile. Sasiul sau iconic cu iluminare AlienFX personalizabila gazduieste componente de elita care permit rularea celor mai noi titluri la setari ultra fara efort. Designul inovator cu brat oscilant pentru sursa de alimentare faciliteaza accesul rapid la componente fara unelte fiind ideal pentru pasionatii care doresc sa faca upgrade-uri constante. Racirea lichida optionala si fluxul de aer optimizat asigura stabilitatea sistemului chiar si in timpul celor mai intense sesiuni de joc mentinand temperaturile la un nivel minim. Conectivitatea este extrem de variata oferind porturi USB-C si numeroase optiuni pentru realitatea virtuala ceea ce il transforma intr-o statie de lupta completa. Fiabilitatea constructiei si atentia la detalii fac din acest model o alegere de top pentru gamerii care nu accepta compromisuri in performanta. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | Core i7 |
| Model CPU | 8700K |
| Frecventa CPU | 3.70 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 4.70 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 6 |
| Socket CPU | FCLGA1151 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 16 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 64 GB |
| Numar Slot-uri | 4 |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 512 |
| Interfata SSD | M.2 NVMe |
| Sursa | |
| Putere | 850W |
| Conector la Placa de Baza | 24 pini |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | GTX2070 |
| Memorie Video | 8GB DDR5 |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 2 |
| USB 2.0 | 6 |
| USB 3.0 | 4+3 |
| Retea (RJ45) | da |
| Audio Port | 8+2 |
| USB-C | 2 |
| Alte Caracteristici | |
| Tip Carcasa | tower |
| Stare Produs | refurbished, grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.














