Calculator Gaming Nou - Ryzen 7 8700G, 32Gb Ddr5, Ssd 1Tb, AMD Radeon RX 9060XT 16Gb Gddr6, Tower
| Informatii | |
| Descriere | Acest calculator de gaming nou echipat cu procesorul AMD Ryzen 7 8700G reprezinta o platforma ultra-moderna construita pe arhitectura AM5 fiind special conceput pentru a face fata celor mai exigente cerinte de procesare si divertisment digital. Procesorul de ultima generatie integreaza tehnologii avansate de accelerare a fluxurilor de lucru si ofera o stabilitate remarcabila in multitasking-ul intens. Piesa centrala a acestei configuratii este placa grafica AMD Radeon RX 9060XT cu o memorie masiva de 16gb GDDR6 care permite rularea celor mai noi titluri AAA la rezolutii ridicate si setari ultra oferind o fidelitate vizuala incredibila si un numar ridicat de cadre pe secunda. Memoria de 32gb DDR5 asigura o viteza de transfer a datelor de varf eliminand orice latenta si facilitand o experienta de utilizare fluida in aplicatii profesionale sau jocuri complexe. Stocarea este gestionata de un SSD de 1tb care garanteaza accesul instantaneu la fisiere si o pornire ultrarapida a intregului sistem. Sasiul de tip Tower asigura o racire eficienta a componentelor premium si ofera spatiu generos pentru personalizari ulterioare fiind alegerea ideala pentru utilizatorii care cauta un sistem de viitor capabil sa livreze performante de top fara niciun compromis. |
| Procesor | |
| Producator CPU | AMD |
| Tip CPU | Ryzen 7 |
| Model CPU | 8700G |
| Frecventa CPU | 4.20 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 5.10 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 8 (16 thread-uri) |
| Cache CPU | 16MB |
| Socket CPU | AM5 |
| Tehnologie CPU | 4 nm |
| Placa de Baza | |
| Chipset | AMD B650 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 32 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR5 SDRAM |
| Frecventa Memorie RAM | 5600 MHz |
| Numar Slot-uri | 4 (DIMM) |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Interfata SSD | NVMe |
| Sursa | |
| Putere | 650W (reali) |
| Conector la Placa de Baza | 24 pini |
| Dimensiuni Sursa | standard ATX |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | AMD Radeon RX 9060XT |
| Memorie Video | 16GB GDDR6 |
| Multimedia | |
| Unitate Optica | nu |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 1 |
| USB 2.0 | 4+1 |
| USB 3.0 | 2 |
| PCI-express x1 | 1 |
| Retea (RJ45) | da - gigabit |
| Audio Port | da |
| DisplayPort | 2 |
| HDMI | 1 |
| USB-C | 1 |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 410x210x441 mm |
| Greutate | 10 kg |
| Tip Carcasa | tower |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.















