Calculator Gaming - Ryzen 5 7500F, 32gb Ddr5, Ssd 1tb, RTX 5060 8gb, Tower
| Informatii | |
| Descriere | Calculatorul Gaming echipat cu procesorul AMD Ryzen 5 7500F reprezinta o platforma de ultima generatie ce marcheaza trecerea la arhitectura moderna AM5 oferind performante de calcul exceptionale si o eficienta termica optimizata. Absenta procesorului grafic integrat in varianta F permite o concentrare maxima a resurselor pe puterea bruta de procesare fiind ideal pentru configuratii de gaming dedicate. Memoria de 32gb DDR5 aduce un salt tehnologic semnificativ fata de generatiile anterioare oferind latimi de banda superioare si viteze de transfer care elimina orice micro-intarzieri in timpul jocurilor solicitante. Vedeta sistemului este placa grafica NVIDIA GeForce RTX 5060 cu 8gb memorie dedicata care livreaza imagini incredibil de realiste prin ray tracing si accelerare bazata pe inteligenta artificiala. Stocarea de 1tb pe SSD asigura spatiu suficient pentru cele mai mari titluri si incarcari aproape instantanee ale sistemului. Carcasa Tower robusta garanteaza un flux de aer constant si protectia componentelor premium fiind o fundatie solida pentru orice gamer care vizeaza performanta de varf la rezolutii inalte. |
| Procesor | |
| Producator CPU | AMD |
| Tip CPU | Ryzen 5 |
| Model CPU | 7500F |
| Frecventa CPU | 3.70 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 5.00 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 6 (12 thread-uri) |
| Cache CPU | 32MB |
| Socket CPU | AM5 |
| Tehnologie CPU | 5 nm |
| FSB (Bus Speed) | 8 GT/s |
| Placa de Baza | |
| Chipset | AMD A620 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 32 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR5 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 128 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 4800 MHz |
| Numar Slot-uri | 2 (DIMM) |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Interfata SSD | NVMe |
| Sursa | |
| Putere | 750 W (reali) |
| Conector la Placa de Baza | 24 pini |
| Dimensiuni Sursa | standard ATX |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | NVIDIA RTX 5060 |
| Memorie Video | 8 GB GDDR7 |
| Multimedia | |
| Unitate Optica | nu |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 1 |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.0 | 4 |
| PCI-express x1 | 1 |
| Retea (RJ45) | da - gigabit |
| Audio Port | da |
| DisplayPort | 3 |
| HDMI | 1 |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 410x210x441 mm |
| Greutate | 10 kg |
| Tip Carcasa | tower |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.















