Calculator Gaming - Ryzen 9 5900X, 16Gb Ddr4, Ssd 512Gb, GPU Optional, Tower
| Informatii | |
| Descriere | Configuratia acestui calculator de gaming bazata pe procesorul AMD Ryzen 9 5900X reprezinta o platforma de performanta extrema destinata utilizatorilor care au nevoie de o putere de calcul masiva atat in jocuri cat si in sarcini de productivitate precum editarea video sau randarea 3D. Procesorul cu douasprezece nuclee si douazeci si patru de fire de executie ofera o viteza de procesare incredibila asigurand un avantaj competitiv in titlurile moderne si o fluiditate impecabila in multitasking. Memoria de 16Gb DDR4 este suficienta pentru majoritatea jocurilor actuale oferind latimea de banda necesara pentru o experienta fara intreruperi. Stocarea este asigurata de un SSD de 512Gb care garanteaza timpi de incarcare ultrarapizi pentru sistemul de operare si aplicatii. Fiind un sistem cu GPU optional acesta ofera flexibilitatea totala de a alege o placa grafica dedicata potrivita bugetului si nevoilor specifice fie ca este vorba de gaming 4K sau de aplicatii profesionale de proiectare. Sasiul de tip Tower asigura un spatiu generos pentru racire si expansiuni viitoare fiind solutia ideala pentru cei care cauta o baza hardware robusta si extrem de versatila. |
| Procesor | |
| Producator CPU | AMD |
| Tip CPU | Ryzen 9 |
| Model CPU | 5900X |
| Frecventa CPU | 3.70 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 4.80 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 12 (24 thread-uri) |
| Cache CPU | 64MB |
| Socket CPU | AM4 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| Placa de Baza | |
| Chipset | AMD B550 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 16 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 128 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2400 MHz |
| Numar Slot-uri | 4 (DIMM) |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Interfata SSD | NVMe |
| Sursa | |
| Putere | 850 W (reali) |
| Conector la Placa de Baza | 24 pini |
| Dimensiuni Sursa | standard ATX |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | optionala |
| Memorie Video | - |
| Multimedia | |
| Unitate Optica | nu |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 2 |
| USB 2.0 | 4 |
| USB 3.0 | 2+3 |
| PCI-express x1 | 2 |
| Retea (RJ45) | da - gigabit |
| Audio Port | da |
| DisplayPort | 1 |
| HDMI | 1 |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 395 x 212 x 440 mm |
| Greutate | 8 kg |
| Tip Carcasa | tower |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.














