Calculator HP Prodesk 400 G5 I5-8500, 8Gb Ddr4, Ssd 256Gb, Sff, Windows 11 Pro
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Calculatorul profesional HP ProDesk 400 G5 este un sistem desktop modern si eficient, conceput pentru a oferi o performanta ridicata intr-un format optimizat pentru spatiile de lucru corporate. Echipat cu procesoare Intel Core din generatiile a opta sau a noua, acest model aduce un plus de putere prin cresterea numarului de nuclee, fiind ideal pentru multitasking si aplicatii de birou complexe. Sistemul beneficiaza de memorie RAM DDR4 de mare viteza si suporta unitati de stocare SSD PCIe NVMe, care asigura un raspuns aproape instantaneu al sistemului si timpi redusi de transfer. HP ProDesk 400 G5 pune un accent deosebit pe securitate, integrand solutii precum HP BIOSphere Gen4 pentru protectia automata a firmware-ului. Sasiul sau robust ofera o conectivitate variata, incluzand porturi USB 3.1 si iesiri video DisplayPort si VGA, facilitand integrarea in orice infrastructura IT existenta. Este un echipament fiabil, testat prin procesul HP Total Test Process, garantand o durata de viata lunga si costuri de intretinere reduse pentru orice afacere. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | CORE i5 |
| Model CPU | 8500 |
| Frecventa CPU | 3.00 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 4.10 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 6 cores 6 threads |
| Cache CPU | 9 MB |
| Socket CPU | FCLGA1151 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| Arhitectura | 64-bit |
| Placa de Baza | |
| Chipset | Intel® B360 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 8 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 32 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2400 / 2666 Mhz |
| Numar Slot-uri | 2 DIMM |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 256 GB |
| Interfata SSD | SATA-3 |
| Placa Video | |
| Memorie Video | shared |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 1 |
| USB 2.0 | 4 |
| USB 3.0 | 2 + 2 |
| PCI-express x1 | 1 |
| Retea (RJ45) | da - Gigabit |
| Audio Port | fata - headphone comun cu microfon / spate - line out (jack 3.5 mm) |
| VGA | 1 |
| DisplayPort | 1 |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 27 x 29.6 x 9.5 cm |
| Greutate | 4.60 Kg |
| Tip Carcasa | SFF (Small Form Factor) |
| Stare Produs | refurbished, grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.













