Workstation HP Z2 G5 -Intel Xeon® W-1270 Processor, 16gb Ddr4 Ecc, Ssd 1TB Nvme, Tower
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | HP Z2 G5 Workstation este o statie de lucru conceputa pentru performanta si fiabilitate in medii profesionale. Acest sistem accepta procesoare Intel Xeon din seria W, care ofera suport pentru memorie ECC, esentiala pentru prevenirea erorilor de date si asigurarea stabilitatii in timpul sarcinilor de calcul intense, cum ar fi modelarea 3D, randarea video sau rularea aplicatiilor CAD complexe. Arhitectura interna permite configurarea sistemului cu pana la 128 GB de memorie RAM DDR4 si ofera optiuni flexibile de stocare prin sloturi M.2 NVMe si compartimente pentru unitati de stocare suplimentare. In ceea ce priveste grafica, platforma suporta placi video dedicate din gamele profesionale NVIDIA Quadro si AMD Radeon Pro, adaptate pentru certificari ISV si accelerare hardware in software-ul de specialitate. Sistemul include optiuni variate de conectivitate, precum porturi USB de mare viteza, iesiri video DisplayPort si conectori de retea performanti. Carcasa este proiectata pentru a facilita accesul rapid la componente fara unelte, avand un flux de aer optimizat pentru a mentine temperaturi scazute si un nivel redus de zgomot chiar si sub incarcare maxima. Securitatea este completata de functii integrate la nivel de hardware si firmware dezvoltate de HP pentru protectia datelor si a BIOS-ului. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | Xeon |
| Model CPU | W-1270 |
| Frecventa CPU | 3.40 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 5.00 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 8 (16 threads) |
| Cache CPU | 16 MB Intel® Smart Cache |
| Socket CPU | FCLGA1200 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 16 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 ECC |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 128 GB |
| Numar Slot-uri | 4 DIMM |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 1TB |
| Interfata SSD | NVMe |
| Sursa | |
| Putere | 500W |
| Dimensiuni Sursa | atipica |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | integrata |
| Capacitate Memorie Placa Video | shared |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 1 |
| USB 3.0 | 4+4 |
| PCI-express x1 | 2 |
| Retea (RJ45) | 1 |
| Audio Port | Da |
| DisplayPort | 2 |
| USB-C | Da |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 17.02 x 38.61 x 35.56 cm (W x D x H) |
| Greutate | 7.0 kg |
| Tip Carcasa | tower |
| Stare Produs | refurbished, grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.











-600x600.jpg)
-150x150.jpg)
-150x150.jpg)
-150x150.jpg)