Laptop Lenovo Thinkpad X1 Extreme Gen 2, I7-9750H, 16Gb Ddr4, Ssd 512Gb, GTX 1650 4gb, 15.6" 4K Touch Oled, Windows 11 Pro
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | ThinkPad X1 Extreme Gen 2 este un laptop premium de 15.6 inci, conceput pentru profesionistii si utilizatorii care au nevoie de performanta ridicata intr-un format portabil. Echipat cu procesoare Intel Core din generatia a 9-a si grafica dedicata Nvidia GeForce GTX 1650 Max-Q, acest model ofera puterea necesara pentru editare foto-video, programare si sarcini de calcul complexe. Carcasa este realizata din fibra de carbon si aliaj de aluminiu, asigurand o durabilitate de nivel militar si o greutate redusa de aproximativ 1.8 kilograme. Ecranul este disponibil in variante Full HD sau 4K tactil cu tehnologie Dolby Vision, oferind o acuratete excelenta a culorilor. Tastatura ergonomica specifica gamei ThinkPad este retroiluminata si rezistenta la stropiri accidentale, asigurand un confort ridicat la tastare. Conectivitatea este versatila, incluzand porturi Thunderbolt 3, USB 3.1, HDMI si un cititor de carduri SD. Securitatea este sustinuta de un cititor de amprente, o camera web cu obturator de confidentialitate si modulul TPM 2.0 pentru criptarea datelor. Autonomia bateriei suporta tehnologia de incarcare rapida RapidCharge, ideala pentru lucrul in deplasare. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | core i7 |
| Model CPU | 9750H |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 4.5 |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 6x (12threads) |
| Cache CPU | 9 MB Intel® Smart Cache |
| Socket CPU | FCBGA1440 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| Arhitectura | 64-bit |
| FSB (Bus Speed) | 8 GT/s |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 16GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 64 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2400 MHz |
| Numar Slot-uri | 2 (SO-DIMM) |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 512Gb |
| Interfata SSD | M.2 NVMe 2280 |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | Nvidia Geforce GTX 1650TI |
| Memorie Video | 4GB GDDR6 |
| Display | |
| Diagonala Display | 15.6" |
| Tip Display | LED-OLED |
| Rezolutie | 4096 × 2160 |
| Multimedia | |
| Camera Web | da |
| Audio | 1 comun cu microfon |
| Porturi / Conexiuni | |
| USB 3.0 | 2 |
| Retea (RJ45) | nu |
| Wi-Fi | Intel Wi-Fi® 6 AX200, 802.11ax 2x2 Wi-Fi + Bluetooth 5.1 |
| HDMI | 1 |
| USB-C | 2x Thunderbolt 3 |
| Baterie Laptop | |
| Tip Baterie | Li-Polymer |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 361.8 x 245.7 x 18.7 mm (WxDxH) |
| Greutate | 1.88 kg |
| Culoare | Black |
| Stare Produs | refurbished, grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.














