Calculator DELL Optiplex 7040 I3-6100, 8gb Ddr4, Ssd 240, Sff, Windows 10 Pro
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Calculatorul Dell OptiPlex 7040 SFF este un sistem desktop refurbished de dimensiuni reduse, conceput pentru performanta si eficienta in medii profesionale sau pentru utilizare zilnica acasa. Echipat cu procesoare Intel Core din generatia a sasea, memorie RAM DDR4 rapida si optiuni de stocare pe SSD, acest model asigura o rulare fluida a aplicatiilor de birou, navigarii pe internet si sarcinilor multitasking. Sasiul de tip Small Form Factor permite economisirea spatiului pe birou, oferind in acelasi timp o conectivitate excelenta prin porturi USB 3.0, DisplayPort si HDMI. Fiabilitatea recunoscuta a gamei OptiPlex garanteaza o functionare stabila pe termen lung, iar constructia modulara faciliteaza intretinerea sau upgrade-ul componentelor interne. Este solutia ideala pentru utilizatorii care cauta un echilibru perfect intre pret accesibil, dimensiuni compacte si putere de calcul solida. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | Core i5 |
| Model CPU | 6100 |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 3.70 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 2 (4 threads) |
| Cache CPU | 6 MB |
| Socket CPU | FCLGA1151 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| Arhitectura | 64-bit |
| Caracteristici | Intel® Turbo Boost Technology, Intel® Virtualization Technology (VT-x), Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) |
| FSB (Bus Speed) | 8 GT/s DMI |
| Placa de Baza | |
| Chipset | Intel 100 series, Q170 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 8 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 32 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2400 MHz |
| Numar Slot-uri | 2 (DIMM) |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 256 GB |
| Interfata SSD | S-ATA - 6Gb/s |
| Sursa | |
| Putere | 180W reali |
| Conector la Placa de Baza | 8+4 pini |
| Dimensiuni Sursa | atipica |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | integrata |
| Memorie Video | shared |
| Multimedia | |
| Audio | 1 + front panel |
| Microfon | 1 + front panel |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 1 |
| USB 2.0 | 2 spate + 2 frontal |
| USB 3.0 | 2 frontal + 4 spate |
| Retea (RJ45) | da - gigabit |
| Audio Port | 1+2 |
| VGA | da |
| DisplayPort | da - 1 |
| HDMI | 1 |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 34 x 32 x 12.5 cm |
| Greutate | 6 kg |
| Tip Carcasa | SFF (small form factor) |
| Stare Produs | refurbished, grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.











