Server HP Proliant Dl360 G9 2x 12 Core E5-2680 V3, 64gb Ddr4, 2x 2tb Sas, Smart Array P440
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Beneficiar al unui design și arhitectură de sistem optimizată în mod unic, conceput special pentru performanțe intense, renumit la nivel mondial pentru susținerea nevoilor de calcul generalist intensiv, sistemul HP ProLiant DL360 a devenit mai bun cu aparitia generatiei 9. Versiunea Gen9 a acestei platforme de servere lider în industrie oferă performanțe sporite, cu cea mai bună capacitate de extindere a memoriei și a I/O - încorporată într-o un design compact de tip rack 1U/2socket. Continuându-și moștenirea de fiabilitate, mentenabilitate și disponibilitate continuă, serverul ProLiant DL360 Gen9 Server este alegerea ideală pentru: - Sarcini de lucru ale serverelor cu spațiu limitat - cum ar fi cele utilizate de către întreprinderile mici și mijlocii întreprinderi mici și mijlocii (SMB) și furnizori de servicii - Sarcini de lucru dinamice - cum ar fi calculul de înaltă performanță, bazele de date și virtualizarea cloud privat și public; toate aceste sarcini de lucru necesită un echilibru de performanță de top, eficiență energetică și densitate - Aplicații de calcul intensiv - cum ar fi Big Data, analiză, descoperire seismică și altele - Aplicații tranzacționale și cu latență redusă - cum ar fi cele utilizate în domeniul financiar servicii financiare Performanță mai mare, asistență extinsă - proiectat cu gândul la performanță, serverul HP ProLiant DL360 Gen9 valorifică cele mai recente tehnologii de procesoare Intel® Xeon® E5-2600 v3 pentru a oferi un spor de performanță de până la 70 %. Puteți gestiona serverul HP ProLiant DL360 Gen9 în orice mediu IT prin automatizarea procesului de cele mai esențiale sarcini de gestionare a ciclului de viață al serverului - implementare, actualizare, monitorizare și întreținere. Și pentru a susține mediul dvs. IT eterogen, serverul DL360 Gen9 suportă Microsoft® Windows®. și Linux®, precum și mediile de virtualizare VMware® și Citrix®. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | Xeon |
| Model CPU | E5-2680 V3 |
| Frecventa CPU | 2.50 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 3.30 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 12 (24 threads) |
| Cache CPU | 30 MB |
| Socket CPU | FCLGA2011 |
| Tehnologie CPU | 22 nm |
| Arhitectura | 64-bit |
| Caracteristici | Intel® Turbo Boost Technology, Intel® Hyper-Threading Technology, Intel® 64, Enhanced Intel SpeedStep® Technology, Intel® Demand Based Switching, Thermal Monitoring Technologies |
| Placa de Baza | |
| Chipset | Intel C610 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 64 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 ECC SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 768 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2133/2400 MHz |
| Numar Slot-uri | 24 (DIMM) |
| HDD | |
| Capacitate HDD | 2x 2 TB |
| SSD | |
| Interfata SSD | SAS |
| Sursa | |
| Putere | 500 W (reali) |
| Dimensiuni Sursa | atipica |
| Porturi / Conexiuni | |
| Retea (RJ45) | 2x Gigabit |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 43.46 x 75.00 x 4.32 cm (W x D x H) |
| Greutate | 16.78kg |
| Tip Carcasa | 2U |
| Stare Produs | refurbished - grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.











