Workstation DELL Precision 7820 - 2x CPU Xeon 20 Core Gold 6150, 32gb Ddr4, Ssd 512gb, Quadro P600 2Gb, Tower
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Dell Precision 7820 este o statie de lucru de inalta performanta proiectata pentru a depasi limitele procesarii complexe prin arhitectura sa avansata dual-socket. Echipata cu procesoare din familia Intel Xeon Scalable, aceasta ofera pana la 28 de nuclee per procesor, fiind ideala pentru simulari stiintifice, inteligenta artificiala si randari video profesionale. Arhitectura scalabila permite instalarea unei memorii impresionante de pana la 384GB DDR4 ECC, asigurand o stabilitate de neclintit pentru cele mai exigente aplicatii. Pe partea vizuala, sistemul poate gazdui mai multe placi grafice de top din gama NVIDIA Quadro sau AMD Radeon Pro, oferind puterea necesara pentru proiecte multi-display si VR. Designul sasiului este unul inovator, facilitand accesul frontal la unitatile de stocare si permitand o configurare rapida in functie de necesitatile utilizatorului. Sistemul de racire multicanal asigura functionarea silentioasa si eficienta, mentinand componentele critice la temperaturi optime. Certificarea ISV garanteaza ca software-ul tau profesional va rula intotdeauna la parametri optimi pe aceasta platforma robusta. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | 2x XEON Gold |
| Model CPU | 6150 |
| Frecventa CPU | 2.70 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 3.70 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 2x 18 (72 threads) |
| Cache CPU | 27.5mb |
| Socket CPU | FCLGA3647 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| Punctaj Passmark | 42000 |
| Placa de Baza | |
| Chipset | Intel® C621 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 32GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 512 GB |
| Numar Slot-uri | 12 DIMM |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 512 |
| Interfata SSD | NVMe on PCI EXPRESS ADAPTER |
| Sursa | |
| Putere | 950 W |
| Dimensiuni Sursa | atipica |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | nVidia Quadro p600 |
| Capacitate Memorie Placa Video | 2 GB DDR5 |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 5 (electric 2x-x16, 1x-x8, 1x-x4, 1x-x1) |
| USB 3.0 | 2+6 |
| Retea (RJ45) | 1 |
| Audio Port | 1+2 |
| PS2 | da |
| USB-C | 2 |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 17.65 x 51.82 x 41.70 cm (W x D x H) |
| Greutate | 15.4 kg |
| Tip Carcasa | tower |
| Stare Produs | refurbished, grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.













