Workstation HP Z6 G4 - Xeon 18 Core Gold 6150, 32gb Ddr4 Ecc, Ssd 512Gb, QUADRO M4000 8Gb, Windows 11 Pro, Tower
| Informatii | |
| Datasheet | 🔗 Vezi pagina producatorului |
| Descriere | HP Z6 G4 reprezinta o statie de lucru extrem de versatila si puternica, proiectata pentru a evolua odata cu cerintele tale profesionale. Aceasta masina remarcabila suporta unul sau doua procesoare Intel Xeon Scalable, oferind o densitate de calcul impresionanta pentru sarcini complexe precum editarea video 8K sau simularile de inginerie. Cu o capacitate de memorie de pana la 384GB DDR4 ECC, sistemul asigura o stabilitate de fier si o viteza de procesare fara egal in mediile de lucru intensive. Arhitectura interna inteligenta permite instalarea mai multor placi grafice profesionale de inalta performanta, de la NVIDIA Quadro la AMD Radeon Pro, fiind ideala pentru vizualizari detaliate si randari accelerate. Sasiul ofera un acces facil la componente si optiuni de stocare multiple, inclusiv unitati NVMe ultra-rapide care pot fi schimbate rapid. Racirea avansata si designul silentios fac din Z6 G4 o solutie robusta si fiabila, pregatita sa faca fata celor mai dificile fluxuri de lucru din industria creativa si tehnica. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | XEON Gold |
| Model CPU | 6150 |
| Frecventa CPU | 2.70 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 3.70 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 18 (36 threads) |
| Cache CPU | 27.5mb |
| Socket CPU | FCLGA3647 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| Placa de Baza | |
| Chipset | Intel® C622 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 32gb |
| Tip Memorie RAM | DDR4 |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 384 GB |
| Numar Slot-uri | 6 DIMM |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 512GB |
| Interfata SSD | M.2 NVMe |
| Sursa | |
| Putere | 1000W |
| Dimensiuni Sursa | atipica |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | nVidia Quadro M4000 |
| Capacitate Memorie Placa Video | 8 GB DDR5 |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 2 |
| USB 3.0 | 4+6 |
| Retea (RJ45) | 2 |
| Audio Port | 1+2 |
| PS2 | da |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 169 x 465 x 445 mm (W x D x H) |
| Greutate | 13.6 kg |
| Tip Carcasa | tower |
| Stare Produs | refurbished, grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.













