Workstation Lenovo ThinkStation P520 - Xeon Deca Core W-2155, 64gb RAM, SSD 512gb, QUADRO M4000 8GB
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Lenovo ThinkStation P520 este o statie de lucru de inalta performanta proiectata sa livreze rezultate exceptionale in medii profesionale solicitante. Echipata cu procesoare Intel Xeon din seria W, aceasta ofera o putere de calcul remarcabila cu pana la optsprezece nuclee, fiind ideala pentru sarcini complexe de randare, arhitectura si analiza de date. Arhitectura sistemului suporta o memorie impresionanta de pana la 256GB DDR4 ECC, asigurand eliminarea erorilor de date si o stabilitate perfecta in timpul proceselor critice. Pe segmentul vizual, P520 poate gazdui placi grafice de top din familia NVIDIA Quadro RTX, oferind suport nativ pentru aplicatii de proiectare asistata de calculator si realitate virtuala. Racirea este gestionata prin tehnologia brevetata Tri-Channel Cooling, care asigura un flux de aer optim si o functionare silentioasa chiar si sub sarcina maxima. Sasiul robust permite accesul rapid pentru mentenanta, in timp ce certificarile ISV garanteaza o compatibilitate software impecabila. Este un sistem fiabil ce redefineste productivitatea in atelierele de creatie si inginerie. |
| Procesor | |
| Producator CPU | INTEL |
| Tip CPU | XEON |
| Model CPU | W-2155 |
| Frecventa CPU | 3.3 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 4.5 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 10 cores 20 threads |
| Cache CPU | 8 MB |
| Socket CPU | FCLGA2066 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| Arhitectura | 64-bit |
| Caracteristici | Intel® Turbo Boost Technology, Intel® Virtualization Technology (VT-x), Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d), Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) |
| Placa de Baza | |
| Chipset | Intel C422 chipset |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 64 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 ECC SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 512 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2133 - 2933 MHz |
| Numar Slot-uri | 8 (DIMM) |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 1TB |
| Interfata SSD | M.2 NVME |
| Sursa | |
| Putere | 625w (reali) |
| Dimensiuni Sursa | atipica |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | nVidia GTX 1080 / QUADRO M4000 (la alegere) |
| Memorie Video | 8 GB GDDR5 |
| Multimedia | |
| Microfon | front-combo audio/microfon rear-microphone-in |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 2 |
| RS-232 (serial) | da |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 2.0 / e-SATA | 1 |
| USB 3.0 | 4+4 |
| PCI | 1 |
| PCI-express x1 | 1 |
| Retea (RJ45) | da - Gigabit |
| Audio Port | front-combo audio/microfon rear-audio line-in/line-out |
| PS2 | da |
| USB-C | da |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 17.50 x 44.60 x 48.50 cm (W x D x H) |
| Greutate | 24 kg |
| Tip Carcasa | tower |
| Stare Produs | refurbished - grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.













