Workstation DELL Precision 3640 I7-10700, 16gb Ddr4, Ssd 512 nvme, Twr
| Informatii | |
| Datasheet | 📄 Descarca specificatii producator |
| Descriere | Dell Precision 3640 este o statie de lucru de tip tower care ofera o putere de calcul exceptionala intr-un format surprinzator de compact. Echipata cu procesoare Intel Core din a zecea generatie sau Intel Xeon seria W, aceasta masina asigura performante de varf pentru aplicatii solicitante de inginerie si design. Sistemul suporta pana la 128GB de memorie RAM DDR4 la viteze de 2933MHz, oferind stabilitatea necesara pentru gestionarea seturilor de date masive fara intreruperi. Flexibilitatea grafica este asigurata de compatibilitatea cu placile video profesionale NVIDIA Quadro si AMD Radeon Pro, permitand randari rapide si vizualizari detaliate in timp real. Stocarea este extrem de rapida datorita suportului pentru mai multe unitati SSD NVMe, optimizand timpii de incarcare ai software-ului. Sasiul inteligent permite accesul facil pentru mentenanta si upgrade-uri viitoare, in timp ce tehnologia Dell Optimizer foloseste inteligenta artificiala pentru a ajusta performanta sistemului in functie de stilul tau de lucru unic si eficient. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | Core i7 |
| Model CPU | 10700 |
| Frecventa CPU | 2.90 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 4.70 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 8 cores 16 threads |
| Cache CPU | 16 MB |
| Socket CPU | FCLGA1151 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| Arhitectura | 64-bit |
| Caracteristici | Intel® Optane™ Memory Supported, Intel® Turbo Boost Technology 2.0, Intel® Hyper-Threading Technology, Intel® Transactional Synchronization Extensions, Intel® 64 Instruction Set 64-bit Instruction Set Extensions, Intel® SSE4.1, Intel® SSE4.2, Intel® AVX2, Idle States Enhanced Intel SpeedStep® Technology, Thermal Monitoring Technologies, Intel® Identity Protection Technology, Security & Reliability, Intel vPro® Eligibility, Intel vPro® Platform, Intel® AES New Instructions, Secure Key, Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX), Intel® Memory Protection Extensions (Intel® MPX) Intel® OS Guard Intel® Trusted Execution Technology, Execute Disable Bit, Intel® Boot Guard Intel® Stable IT Platform Program (SIPP), Intel® Virtualization Technology (VT-x), Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d), Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) |
| FSB (Bus Speed) | 8 GT/s |
| Placa de Baza | |
| Chipset | Comet Lake PCH-H W480 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 16 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 128GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2666-MHz |
| Numar Slot-uri | 4 (DIMM) |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Interfata SSD | M.2 NVMe |
| Sursa | |
| Putere | 460W 80+ gold |
| Conector la Placa de Baza | 8 pini |
| Dimensiuni Sursa | standard ATX |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | integrat in cpu |
| Multimedia | |
| Unitate Optica | nu |
| Microfon | 1 |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 2 |
| RS-232 (serial) | 1 |
| USB 2.0 | 2+2 |
| USB 3.0 | 2+4 |
| PCI | 1 |
| Retea (RJ45) | da - Gigabit |
| Audio Port | 1+2 |
| PS2 | da |
| DisplayPort | da |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 17.50 x 43.50 x 36.00 cm (W x D x H) |
| Greutate | 11.70 kg |
| Tip Carcasa | tower |
| Stare Produs | refurbished - grad A |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.











