Calculator Gaming - Ryzen 5 5500, 16Gb Ddr4, Ssd 512Gb, RTX 5050 8Gb, Tower
| Informatii | |
| Descriere | Calculatorul Gaming dotat cu procesorul AMD Ryzen 5 5500 reprezinta o platforma de divertisment digital de ultima generatie conceputa pentru a oferi o eficienta energetica remarcabila si o viteza de procesare adaptata titlurilor contemporane. Arhitectura acestui sistem este centrata pe noua placa grafica NVIDIA GeForce RTX 5050 cu 8gb memorie dedicata care utilizeaza cele mai recente inovatii in domeniul randarii bazate pe inteligenta artificiala si ray tracing oferind un realism vizual de neegalat la rezolutii inalte. Memoria de 16gb DDR4 asigura o rulare fluida si fara intarzieri a jocurilor si aplicatiilor de sistem in timp ce unitatea de stocare SSD de 512gb garanteaza un acces instantaneu la date si incarcarea rapida a nivelurilor complexe de joc. Gazduit intr-o carcasa de tip Tower care favorizeaza un flux de aer optim si ofera posibilitati vaste de expansiune hardware pe viitor acest model este alegerea ideala pentru utilizatorii care doresc sa experimenteze tehnologia de varf intr-un pachet fiabil si extrem de performant. |
| Procesor | |
| Producator CPU | AMD |
| Tip CPU | Ryzen 5 |
| Model CPU | 5500 |
| Frecventa CPU | 3.60 |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 4.20 |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 6 (12 thread-uri) |
| Cache CPU | 18MB |
| Socket CPU | AM4 |
| Tehnologie CPU | 7 nm |
| FSB (Bus Speed) | 8 GT/s |
| Placa de Baza | |
| Chipset | AMD PRO565 |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 16 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 64 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2133/2400 MHz |
| Numar Slot-uri | 2 (DIMM) |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Interfata SSD | NVMe |
| Sursa | |
| Putere | 650 W (reali) |
| Conector la Placa de Baza | 24 pini |
| Dimensiuni Sursa | standard ATX |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | NVIDIA RTX 5050 |
| Memorie Video | 8 GB GDDR6 |
| Multimedia | |
| Unitate Optica | nu |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 1 |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.0 | 3 |
| PCI-express x1 | 1 |
| Retea (RJ45) | da - gigabit |
| Audio Port | da |
| DisplayPort | 3 |
| HDMI | 1 |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 215 x 410 x 450 mm (W x D x H) |
| Greutate | 10 kg |
| Tip Carcasa | tower |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.
















