Calculator Gaming - I7-10700E, 32Gb Ddr4, Ssd 512Gb, RTX 2080 8Gb, Tower
| Informatii | |
| Descriere | Acest calculator de gaming echipat cu procesorul Intel Core i7-10700E reprezinta o solutie de inalta performanta conceputa pentru utilizatorii care solicita putere de calcul consistenta si stabilitate in aplicatii grafice intensive. Procesorul din a zecea generatie cu opt nuclee asigura o baza solida pentru multitasking si rularea fluida a jocurilor moderne la setari ridicate. Un punct forte al configuratiei este memoria de 32gb DDR4 care ofera o libertate totala in gestionarea proiectelor de editare video sau a sesiunilor de gaming fara nicio restrictie de sistem. Placa grafica NVIDIA GeForce RTX 2080 cu 8gb memorie dedicata ramane o forta in domeniul procesarii vizuale oferind suport pentru ray tracing si performante excelente la rezolutii inalte. Stocarea rapida pe SSD de 512gb asigura un timp de raspuns instantaneu al sistemului de operare si incarcari rapide ale aplicatiilor. Formatul Tower permite o circulatie optima a aerului si ofera flexibilitatea necesara pentru upgrade-uri viitoare fiind un sistem robust ideal pentru divertisment digital si productivitate avansata. |
| Procesor | |
| Producator CPU | Intel |
| Tip CPU | Core i7 |
| Model CPU | 10700E |
| Frecventa CPU | 2.90 GHz |
| Frecventa Maxima (turbo) CPU | 4.50 GHz |
| Numar CORE-uri (nuclee) | 8 (16 thread-uri) |
| Cache CPU | 16MB |
| Socket CPU | FCLGA1200 |
| Tehnologie CPU | 14 nm |
| FSB (Bus Speed) | 8 GT/s |
| Memorie | |
| Capacitate Memorie RAM | 32 GB |
| Tip Memorie RAM | DDR4 SDRAM |
| Capacitate Memorie Maxim Suportata | 64 GB |
| Frecventa Memorie RAM | 2133/2400 MHz |
| Numar Slot-uri | 2 (DIMM) |
| SSD | |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Interfata SSD | SATA |
| Sursa | |
| Putere | 600 W (reali) |
| Conector la Placa de Baza | 24 pini |
| Dimensiuni Sursa | standard ATX |
| Placa Video | |
| Model Placa Video | NVIDIA RTX 2080 |
| Memorie Video | 8 GB GDDR6 |
| Multimedia | |
| Unitate Optica | nu |
| Porturi / Conexiuni | |
| PCI-express x16 | 1 |
| PCI-express x1 | 1 |
| Retea (RJ45) | da - gigabit |
| Audio Port | da |
| DisplayPort | 3 |
| HDMI | 1 |
| Alte Caracteristici | |
| Dimensiuni | 215 x 410 x 450 mm (W x D x H) |
| Greutate | 10 kg |
| Tip Carcasa | tower |
Acest produs beneficiaza de livrare gratuita oriunde in Romania. Termenul de livrare este de 24-48 ore pentru localitatile cu puncte de livrare Cargus si 48-96 ore pentru celelalte localitati.
















